Witamy na stronie

Urządzanie pomieszczeń codziennego użytku, takich jak przykładowo kuchnia, stanowi niezwykle trudny dylemat, bo ciężko jest stwierdzić od razu, na jaki typ zestawów meblowych się zdecydować, tym bardziej, że dziś na rynku panuje prawdziwy misz-masz....

Oprawa muzyczna udanego przyjęcia ślubnego

Ocena: /10

Liczba ocen:

Oceń tą aktualność:

Wesele to na tyle wyjątkowy dzień w życiu każdego, że młoda para jest w stanie wydać wszelkie swoje oszczędności, aby tylko uczcić owy niepowtarzalny moment w niebanalny sposób. Na udane przyjęcie ślubne składa się generalnie bardzo wiele czynników, wśród których należy wyróżnić między innymi pomieszczenie, w jakim wesele jest organizowane, okolica i najbliższe otoczenie lokalu, ilość zebranych na uroczystości gości, jedzenie i co równie ważne, o ile nie najistotniejsze – właściwa oprawa muzyczna. Ostatniemu z wymienionym powyżej aspektów przybliżymy się w tym artykule szczególnie wnikliwie.

Dopasowanie do towarzystwa

To, na jaki rodzaj oprawy muzycznej się ostatecznie zdecydują przyszli nowożeńcy powinno wiązać się przede wszystkim z faktem, jaki jest dominujący przedział wiekowy zgromadzonych na przyjęciu gości. Jeżeli w większości są to ludzie starsi – wujkowie, ciotki, stryjki i stryjenki, może lepiej byłoby zrezygnować z modnego DJ-a na rzecz o wiele bardziej docenianej przez ludzi starszej daty orkiestry grającej muzykę na żywo. Pierwsze z zaproponowanych rozwiązań jest natomiast o niebo lepszym wariantem wtedy, gdy nasze wesele uczczą z nami młodzi ludzie lubiący luźny styl i niesztywną atmosferę, chodzący na dyskoteki czy zabawy. W związku z tym, warto podkreślić, że oprawa muzyczna nie powinna być wyrazem naszego poczucia gustu, ale trafiać w gusta zebranych. W końcu to od ich emocji, wrażeń, doświadczeń i odczuć zależy finalny odbiór naszego przyjęcia ślubnego.

Nie staraj się oszczędzać

Niezależnie już od tego, na jaki rodzaj oprawy muzycznej się zdecydujemy, zawsze ta kwestia będzie stanowiła nadrzędną i na równi traktowaną z lokalem, w jakim przyjęcie jest wyprawiane czy też jedzeniem, jakie zaserwujemy gościom. Tym samym, nie jest dobrym rozwiązaniem, aby starać się szukać oszczędności właśnie w tej materii. Dobra orkiestra, która ma spore doświadczenie w graniu na weselach, ciekawy repertuar i której członkowie mają z muzyką do czynienia na poważnie i zawodowo musi trochę kosztować. Poza tym, warto także zwrócić uwagę na to, że czasem lepiej więcej dopłacić, ale zyskać więcej. Przy porównywaniu opłat za usługi poszczególnych orkiestr trzeba popatrzeć między innymi na to ile utworów zobowiązuje się wykonać zespół, czy w ramach ich pracy przewidziane jest także prowadzenie przyjęcia, a więc tak zwane usługi wodzirejskie, które czasami są wliczone  w cenę, jak duża jest liczebność zespołu, na jakim sprzęcie grają, jak śpiewa wokalista czy wokalistka, czy mają odpowiednie nagłośnienie, które da sobie radę konkretnie na naszej sali weselnej, czy dopuszczają zamawianie przez gości bisów, specjalnych życzeń i wybranych piosenek, do której godziny orkiestra planuje grać i czy przybędzie po dom panny i pana młodych. Wszystko to ma w praktyce ogromne znaczenie, dlatego też nie ma sensu patrzenie na ceny jedynie ogólnie.

Porównaj kilka

Wiele przyszłych par młodych, stając przed dylematem wyboru odpowiedniego rodzaju orkiestry na ich własny ślub, ma ciężki orzech do zgryzienia, bo przecież skąd wiadomo czy dany band rzeczywiście wypadnie w porządku, a goście będą z ich pracy zadowoleni? Przecież bierzemy ślub raz w życiu i przyjęcie z tej okazji organizujemy jako kompletni laicy w tej dziedzinie. Nie każdy także zna się na muzyce, ma poczucie rytmu na tyle, aby sprawdzić muzyków bezpośrednio przed podpisaniem z nimi umowy itd. By nie wydawać pieniędzy na marne a z jakości zleconych usług być szczerze zadowolonym, należy nie zapomnieć o porównaniu przynajmniej kilku, a najlepiej średnio kilkudziesięciu ofert różnych orkiestr, zespołów, solistów, duetów czy DJ-ów. W ten sposób, poprzez zbieranie kolejnych doświadczeń, zyskamy ogólne rozeznanie w tym, która z propozycji prezentuje się najlepiej. Co istotne, sama rozmowa przed nawiązaniem współpracy z danym wykonawcą nie jest dobrym rozwiązaniem. Musimy zjawić się na próbie bandu czy też poprosić zespół o to, aby wystąpił przed nami z kilkoma wykonywanymi przez siebie kawałkami tak, abyśmy ocenili jak grają i jaki jest głos osoby śpiewającej. Niekiedy wstępną selekcję możemy wykonać chociażby za pośrednictwem Internetu. Wiele orkiestr weselnych ma już przecież swoje własne strony w sieci, na których znajdują się zakładki Multimedia, a w nich załączone są często pliki MP3 z nagraniami. Dzięki temu nie tracimy czasu na osobiste spotkania z każdą z grup z osobna.

Zdjęcia

top4me.pl - dobre artykuły © 2019. Wszelkie prawa zastrzeżone.