Witamy na stronie

Urządzanie pomieszczeń codziennego użytku, takich jak przykładowo kuchnia, stanowi niezwykle trudny dylemat, bo ciężko jest stwierdzić od razu, na jaki typ zestawów meblowych się zdecydować, tym bardziej, że dziś na rynku panuje prawdziwy misz-masz....

Jak dobrać odpowiednią kabinę prysznicową do łazienki?

Nowoczesne mieszkania, duże przestronne domu jednorodzinne oraz szeregówki o wiele lepiej prezentują się, gdy ich łazienki są wyposażone nie tyle w starodawną wannę, co zwłaszcza w funkcjonalną i minimalistyczną pod względem konstrukcyjnym – kabinę prysznicową. Niestety jednak tego rodzaju asortyment nie pasuje do każdego jednego typu wnętrza. Ponadto na rynku znajduje się tak szeroki wachlarz wyboru dostępnych wariantów kabin, że postawienie akurat na jeden konkretny model to często nie lada wyzwanie. Poniżej prezentujemy krótki opis poszczególnych typów pryszniców.

Narożny

Jest to prysznic, który jak sama jego nazwa wskazuje umiejscowiony jest w narożniku wnętrza łazienkowego. Odpowiednio wyeksponowany wzbogaca pomieszczenie, sprawiając, że wyróżnia się estetyką i funkcjonalnością zarazem, ale w gruncie rzeczy minusem takiej kabiny jest jej stosunkowo duża powierzchnia, która sprawia, że niewielka łazienka wyposażona w takowy prysznic staje się całkowicie zagracona i niepraktyczna. Nie ma się gdzie poruszać, jak swobodnie przemieszczać czy brak miejsca na to, aby właściwie umiejscowić kolejne sprzęty. Montowane sa one w rogu lokum, więc wydaje się, że nie powinny zajmować przestrzeni, a jednak. W małych łazienkach całkiem odpadają. Co innego natomiast w tych przestronnych, które mają charakterystyczną wnękę do zagospodarowania. W jej miejsce taka kabina prysznicowa pasuje idealnie. Jak wskazują statystyki, to właśnie ten rodzaj prysznica cieszy się wśród polskich konsumentów największym uznaniem i popularnością, dlatego też nie powinien dziwić fakt, że wchodząc do sklepu z akcesoriami łazienkowymi, wśród dostępnych kabin prysznicowych najwięcej jest właśnie narożnych. Kabiny te są także bardzo uniwersalne, ponieważ mogą występować w rozmaitych kształtach, w zależności od tego, na jaki fason brodzika się zdecydujemy, a zatem nie trudno o kabiny narożne półokrągłe, wielokątne czy kwadratowe.

Przyścienne

Ten rodzaj kabin prysznicowych zajmuje najmniej miejsca. Jak można to wywnioskować chociażby z samego nazewnictwa, model ten opiera się na przymocowaniu kabiny do jednej ze ścian naszej łazienki. Tym samym kabina styka się z murem, nie zagracając powierzchni pomieszczenia i nie pomniejszając wnętrza optycznie, co często robią kabiny wolnostojące. Co do brodzików, to identycznie jak w przypadku wyżej wyróżnionych kabin prysznicowych narożnych, tu także doskonale spisują się i świetnie pasują półokrągłe, prostokątne czy wielokątne.

Wolnostojące

Wymagają umiejscowienia w dużym i rozległym wnętrzu po to, aby nie psuły estetyki, nie doprowadzały do złudzenia, iż pomieszczenie, jakie wyposażają jest o wiele mniejsze niż w rzeczywistości. Często niestosownie ulokowane w za małych obiektach po prostu przeszkadzają i niszczą funkcjonalność łazienki. Przy takim modelu, kabina nie styka się ze ścianami lokum, w którym się znajduje. Tym samym więc zajmuje najwięcej miejsca. Nie ma jednak żadnych wątpliwości co do tego, że należycie wyeksponowana w odpowiednio przestronnym wnętrzu potrafi wzbogacić estetykę łazienki, sprawiając, że będzie ona przypominała oryginalny salon kąpielowy, a nie jedynie pomieszczenie dodatkowe, które ma być tylko praktyczne i użyteczne. Kabiny prysznicowe są zdecydowanie rzadziej wybierane, co sprawia, że są automatycznie uznawane za bardziej oryginalne. Warto również pamiętać, iż przy ich wyborze konieczne jest zastosowanie także specjalnej instalacji wodnej, która umożliwi właściwy dopływ oraz odpływ wody. Do tych kabin prysznicowych brodziki są sprzedawane w zestawie. W komplecie jest także obudowa oraz bateria.

Zdjęcia

top4me.pl - dobre artykuły © 2019. Wszelkie prawa zastrzeżone.